NOTICE:

there is a profile named "gred" on gumroad selling 3d models of parts for japanese cars. THAT IS NOT ME and is completely unrelated to me.

Sunday, July 27, 2008

nissan skyline c10+silvia s13 greg

27.7.08:cz:Čau tak sem tu s dalšíma 2 autama,jedno je skyline c10,zkonvertoval sem ho z vice city,nový na něm je jen to že fungujou světla a kola,další je silvia s13 greg,auto do contestu sdriftera,na ní je nový interier,kola,bodykit,paint,motor,neony.

eng:Hi im here with 2 next cars,one is skyline c10,im convert it from vice city,new is only woking lights and wheels,and next is silvia s13 greg for sdrifter contest,new is interior,wheels,bodykit,paint,engine,neons.

obrázky/pictures:












Friday, July 11, 2008

nissan silvia s15 falken

11.7.08:cz:Čau tady máte auto do contestu toma2 (sem poslední:D)je to silvia s15 falken,co je novýho,interier,bodykit,kola,paint,spoiler,motor.

eng:Hi here is my car for tom2 contest (im last:D)its silvia s15 falken,whats new,interior,bodykit,wheels,paint,spoiler,engine.

obrázky/pictures:






Friday, July 4, 2008

nissan skyline er34 drift tuning+skyline r32 4door

4.7.08:cz:Čau takže tady je takovej malej skyline day protože tu pro vás mám moje 2 další nový auta...skyliny,první je er34,co je na něm nového,interier,skin,otvírání dveří (za návod děkuji tom2),kola.a dál r32 4door,neni na něm moc novýho jen to že je 4 dveřovej.

eng:Hi here is a little skyline day because here is for you my next 2 cars...skyline´s,first is er34,new is interier,paint,scissor door (for tutorial thanks to tom2)wheel.and next r32 4door,not more news on that,only four doors.

obrázky/pictures:








Sunday, June 29, 2008

nissan r32.4 bee*r+street silvia s13

29.6.08:cz:Čau takže tady sou další moje auta,jedno je replika r32.4 bee*r,co je na něm nového:paint,interier,kola,motor,spoiler.a další je s13 v street drift tuningu,co je na ní nového,interier,světla,kola,př. nárazník.

eng:Hi here is my next cars,one is replica r32.4 bee*r,what is new:paint,wheels,engine,spoiler.and next is s13 in streed drift tuning,what is new:interier,lights,wheels,front bumper.

obrázky/pictures:












Sunday, June 22, 2008

mazda rx7 bellof

22.6.08:cz:Čau takže tady je další moje auto,je to mazda rx7 FC3S,a co je na ní nového interier,kola,motor,skin,na tomto autě fungujou skiny z XRT z live for speed,ale občas se musí trochu upravit přední nárazník.

eng:Hi here is my next car,its mazda rx7 FC3S,what is new,interior,wheel,engine,paint,on that car working paints from XRT from live for speed,but sometime must light remake front bumper.

obrázky/pictures:





Thursday, June 19, 2008

nissan sil80+s14 RS-R

19.6.08:cz:Tak zase čau,přináším další 2 moje nová auta,jedno je nissan sil80, co je na tom nového,předek z s13,interier,kola,paint,spoiler a neony a to druhé je zase nissan,ale s14 RS-R,opět replika pravýho auta,na něm je nový paint,kola,bodykit a interier.

eng:Well,agin hi,here is my 2 next car,one is nissan sil80,whats new,front from s13,interior,wheels,paint,spoiler and neons,and next is agin nissan,but now s14 RS-R,agin replica of real car,new is paint,wheels,bodykit and interior.

obrázky/pictures: