NOTICE:

there is a profile named "gred" on gumroad selling 3d models of parts for japanese cars. THAT IS NOT ME and is completely unrelated to me.

Monday, September 28, 2009

mazda rx7 fc3s

čau,takže sem udělal další auto do lfs,tentokrát sem ho ale zkonvertoval sám, a nahrazuje všechny 3 XR.je to tahle moje fc3s kterou sem ale trochu upravil.všechny textury,světla a zrcáka fungují,má to skinovací předlohu a udělal sem funkční japonskou spztku atp.a to je pro ted tak všechno ;D.

hi,so i do next car to lfs,but this time its converted by myself, and replacing all 3 XR´s. its this my fc3s,but i little edit it.all textures,lights and mirrors work,it have skinbase and i made working japan licence plate etc.and for now its all what to say ;D





můžete si to stáhnout tady :P.

you can download it here :P.

Sunday, September 20, 2009

GTA IV mazda rx7 fc3s v2 final

čau,takže sem konečně udělal druhou,a finální verzi mého konvertu fc3s do GTA IV,opravil sem nějaký bugy,jako třeba odlesky spztek, kol atp,opravil sem jedno místo v interieru kde byla špatná textura, přidal sem nová zadní světla,a auto teď má zničení jako originální auta,to je tak všechno :D.

hi,so i finally made second,and final version of my fc3s convert to GTA IV,i fix some bugs,like reflection of licence plates,wheels etc,i fix one position in interior where be bad texture,and i add new tail lights,and it now have damage like original cars,thats all for now :D.
můžete si to stáhnout tady :P.

you can download it here :P.


Saturday, September 12, 2009

HONDA CIVIC EF9

čau,takže tady je moje první auto do lfs, udělal sem ho já a TOM2 a je to konvert z SA.všechny textury,světla a zrcáka fungují,má to skinovací předlohu a udělal sem funkční japonskou spztku.nahrazuje to jen XFG,to je tak všechno co říct ;D.

hi,so here is my first car for lfs,its by me and TOM2 and its convert from SA.all textures,lights and mirrors work,it have skinbase and i made working japan licence plate.it changing XFG only.and thats all what to say;D.



rozhodl sem se že to dám ke stažení,takže tady to je ;D.

i decide i put it for download,so here it is;D.

Thursday, August 6, 2009

mazda rx7 fc3s street drift

čau,tak sem udělal i tuning verzi mojí rx7 fc3s,takže co je novýho:bodykit,zadní i přední světla,2 spoilery jako extra,kola,motor(z dewalkovy rx7 fd3s),intelcooler,volant,tachometry,sedadlo(který udělal TOM2),nějaký textury(okna,kapota...),odstraněny lišty na bocích.

hi,so here is tuned version of my rx7 fc3s,so whats new?bodykit,front and rear lights,2 spoilers as extra,wheels,engine(from dewalk rx7 fd3s),intelcooler,steering wheel,speedometers,seat(by TOM2),some textures(bonnet,windows...),black strips from sides removed.







Thursday, July 30, 2009

MAZDA RX7 FC3S

čau,tady je moje další auto pro GTA IV,je to sériová mazda rx7 fc3s,je to muj první konvert pro GTA IV a je to zkonvertovaný z GTA SA.udělal sem jednoduchej system spztek,je tam 9 spztek,každá jiná z toho 8 jako extra a 1 co je na autě furt,ale jinak toho moc novýho toho neni,jen asi kola z rx7 fd3s a nový znaky.

hi,here is my next car for GTA IV,its stock mazda rx7 fc3s,its my first convert for GTA IV and its converted from GTA SA.i dosimply licencpe plate system,its here 9 plates,all different and 8 is like extra and 1 is still on car,but is not much new on it,maybe only wheels from rx7 fd3s and new logos.



a ted příde věc co už sem hooodně dlouho neudělal,ano,dávám to ke stažení:D tak to oslavte xD.mám v plánu i tuning verzi ale tuning verze ke stažení nedám,jenom někdy nějakou tu sériovku:P

and now come thing what i not do realy looong time,yes,i put it for download:D so celebrate it xD.i will do it tuning version but my tuning cars i will not put for download,just sometime some stock car:P

Thursday, July 23, 2009

nissan 200sx tuning

čau,tak už i já sem začal dělat auta pro gta 4,v tomhle případě to je nissan 200sx,moc se toho nezměnilo ale stejně,nový na tom sou kola,bodykit,intercooler,carbonová kapota a to je všechno:D,ale mám v plánu další auta.a ted chci poděkovat tomovi2 za unlocklej model 200sx a rady jak co funguje v gta4:D.

hi,so i too start doing cars for gta4,in this time its nissan 200sx,its not much changet but whatever,new on it is wheels,bodykit,intercooler,carbon hood and thats all:D,but i will do next cars,and now i want say thanks to tom2 for unlocked 200sx,and tips how cars working in gta4:D.





Sunday, July 5, 2009

nissan sil1480 tech art

čau,tak tady je tuning verze mýho nissanu sil1480,název tech art proto že to je napsaný na boku:D,no ale co je novýho:pj(kapota je z tetsuya hibinovo levina a to proto že zbitek je udělajen jenom z fotky boku),motor(sr20det),bodykit(top secret z s14),spoiler,kola který udělal D・K z D・K's Wheel Shop,interier(sedadlo který udělal TOM2,tachometry,volant a HKS F-CON v-pro který udělal D・K z D・K's Wheel Shop,rám,pedály,stromeček kterej udělal buster),svítící spztky,nějaký textury(okna...).

hi,so here is tuning version of my nissan sil1480,name tech art because its write on side:D,well but whats new:pj(bonnet is from tetsuya hibino levin because sides is made from pic where is just side),engine(sr20det),bodykit(topsecret from s14),spoiler,wheels by D・K from D・K's Wheel Shop,interior(seat by TOM2,speedometers, steering wheel and HKS F-CON v-pro by D・K from D・K's Wheel Shop,rollcage,ultra norsk by buster),ligthting plates,some textures(windows...).